Wyjazd grupy uczniów na 3-dniową wycieczkę

W dniach 3-5 X 2018 r. uczniowie KSP uczestniczyli w 3-dniowiej wycieczce KRAKÓW-OJCÓW-WIELICZKA. Wyjazd zorganizowany był przez nauczycieli szkoły SP w Smolnej w ramach projektu „Ku niepodległej” , szerząc wśród dzieci i młodzieży postawy patriotyczne w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
Na taką wycieczkę wyjechała grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Barbary Czech.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków: Kopiec Kościuszki, Katedrę Wawelską , Dzwon Zygmunta, Katakumby, Smoczą Jama, Krakowski Kazimierz, Rynek z Sukiennicami oraz Barbakan.

Drugiego dnia wyruszyliśmy Szlakiem Orlich Gniazd w Ojcowskim Parku Narodowym. Zwiedziliśmy Grotę Łokietka, przeszliśmy przez Wąskie Skały do Bramy Krakowskiej, spacerowaliśmy Doliną Prądnika oraz po Parku Zdrojowym. Zobaczyliśmy zamek w Ojcowie, Kaplicę na Wodzie, Maczugę Herkulesa i Dziedziniec zamku w Piaskowej Skale.

W trzecim dniu zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Magiczny spacer labiryntem solnych korytarzy pozwolił nam odkryć tradycję i historię wielickiej Kopalni, którą ilustrują wykute w soli piękne komory i kaplice.

Wyjazd pozwolił nam poznać tradycję i kulturę pozostawioną przez naszych przodkach, wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Krakowa, Ojcowa oraz Wieliczki . Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wspaniała przygoda pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać.

Fran Tarkenton Womens Jersey